حریم خصوصی، امنیت و اخلاق در فرایند کاوی (قسمت ۲: مسئولیت رسیدگی به داده ها)

حریم خصوصی، امنیت و اخلاق در فرایند کاوی (قسمت ۲: مسئولیت رسیدگی به داده ها)

حریم خصوصی، امنیت و اخلاق در فرایند کاوی (Privacy, Security and Ethics in Process Mining)

قسمت 2: مسئولیت رسیدگی به داده ها

مانند هر روش تجزیه و تحلیل اطلاعات، پس از اینکه شما داده را بدست آوردید، باید مراقب آن باشید. در بسیاری از پروژه ها، هیچ کس در مورد نگهداری داده ها فکر نمی کند مگر اینکه توسط اداره امنیتی مشکلی مطرح شود. فردی باشید که در مورد سطح مناسب حفاظت فکر می کند و قبل از جمع آوری داده ها، برنامه ای روشن برای حفاظت از آن ها دارد.

باید ها:

  • برای ایجاد اطمینان از محرمانه بودن اطلاعات، با کارکنان خارجی، قرارداد عدم افشا (NDA) داشته باشید. برای مثال، این قرارداد برای مشاورانی که برای انجام تجزیه و تحلیل فرایند کاوی برای شما استخدام کرده اند ، یا برای محققانی که در پروژه شما شرکت می کنند ، استفاده می شود. برای این کار با اداره حقوقی خود تماس بگیرید. آنها استاندارد NDA هایی را که می توانید استفاده کنید را دارند.
  • اطمینان حاصل کنید که دیسک سخت لپ تاپ، دیسک های سخت خارجی و USB های مورد استفاده برای انتقال داده ها و نتایج تجزیه و تحلیل شما، رمزگذاری شده اند.

نباید ها:

قبل از بررسی آنچه درون داده ها است، داده ها را برای همکاران خود بفرستید. مثلا، مجموعه داده ،حاوی اطلاعات بیشتری نسبت به درخواستی که برای شما امده است، باشد یا اینکه حاوی اطلاعات حساسی باشد که در مورد آن فکر نکرده اید. به عنوان مثال، نام پزشکان و پرستاران ممکن است در متون پزشکی free text ذکر شده باشد. اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات حساس قبل از اینکه شما آن ها را منتقل کنید، حذف یا ناشناس سازی شده اند (به بخش 3 مراجعه کنید).

  • داده های خود را به یک ابزار استخراج فرآیند مبتنی بر ابر، آپلود کنید بدون اینکه بررسی کنید که سازمان شما اجازه می دهد این نوع داده ها را آپلود کنید یا خیر . در عوض، از یک ابزار استخراج فرایند مبتنی بر دسکتاپ (مانند Disco یا ProM) برای تجزیه و تحلیل داده های خود به صورت محلی استفاده کنید یا فروشنده فرآیند کاوی مبتنی بر ابر را برای راه اندازی یک نسخه پیش فرض نرم افزارشان ، در سازمانتان به کار گیرید. این موضوع نیز برای سرویس های ذخیره سازی مبتنی بر ابر مانند Dropbox نیز صادق است: داده یا نتایج تجزیه و تحلیل را در ابر ذخیره نکنید حتی اگر مناسب باشد.
نویسنده: خانم Anne Rozinat
مرجع خبر:

https://fluxicon.com/blog/2017/11/privacy-security-and-ethics-in-process-mining-part-2-responsible-handling-of-data/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه
علاقه مندی ها 0