حریم خصوصی، امنیت و اخلاق در فرایند کاوی (قسمت ۴: ایجاد یک فرهنگ مشترک)

حریم خصوصی، امنیت و اخلاق در فرایند کاوی (قسمت ۴: ایجاد یک فرهنگ مشترک)

حریم خصوصی، امنیت و اخلاق در فرایند کاوی (Privacy, Security and Ethics in Process Mining)

قسمت 4: ایجاد یک فرهنگ مشترک

شاید مهمترین عنصر در ایجاد یک محیط استخراج فرایند معتبر، ایجاد یک فرهنگ همکاری در سازمان شما باشد. فرایند کاوی می تواند مشکلات درون فرایندهای شما را شفاف تر سازد. بسیار شفاف تر از چیزی که برخی افراد ممکن است با آن راحت باشند. بنابراین، شما باید متخصصان مدیریت تغییر را در پروژه دخیل کنید، به عنوان مثال، به کارمندان بیاموزید که چگونه مردم را تشویق کنند تا در تیم خود “حقیقت” را بگویند.

علاوه بر این، مراقب باشید که اهداف پروژه فرایند کاوی خود را در ارتباط با ذینفعان وابسته قرار دهید به صورتی که مطمئن شوید دیدگاه آنها شنیده شود. هدف ایجاد فضاییست که مردم را برای اشتباهاتشان سرزنش نمیکند (این کار فقط باعث میشود آنچه که انجام می دهند را پنهان کنند و علیه شما کار کنند)، اما هر کسی در کنار اهداف پروژه قرار دارد و در این فضا بهبود تجزیه و تحلیل و فرآیند، یک تلاش مشترک است.

باید ها:

  • قبل از تجزیه و تحلیل داده ها اطمینان حاصل کنید که کیفیت داده ها تصدیق شده باشد.این کار را میتوانید با مشارکت متخصص دامنه در مرحله اعتبار سنجی داده ها انجام دهید(مشاهده جلسه اعتبار سنجی داده ها). به این ترتیب، میتوانید در بین مدیران فرایندی را فراهم آورید که مطمئن باشند که داده ها نشان دهنده آنچه در واقع اتفاق میافتد، است وهمچنین اطمینان حاصل کنند که شما درک درستی از آنچه داده ها نشان میدهند دارید.
  • به طور مکرر کار کنید و یافته های خود را در ابتدای جلسات ارائه کنید. به مردم فرصتی بدهید تا توضیحات شما را بشنوند که چرا بعضی اتفاقات خاص افتاده است و اجازه دهید سوالات اضافیشان بپرسند(که در جلسه بعدی سوالشان رفع شده باشد). این به بهبود کیفیت و مرتبط بودن تجزیه و تحلیل شما کمک خواهد کرد همانطورکه به افزایش خرید سهام فرایند در قسمت نتایج نهایی پروژه کمک میکند.

نباید ها:

  • به نتیجه گیری برسید. شما هرگز نمی توانید فرض کنید که شما همه چیز را در مورد فرایند می دانید. به عنوان مثال، تیم هایی با سرعت کمتر ممکن است مسئولیت موارد دشوار را به دست بگیرند، ممکن است افراد به دلایل خوب و درستی از فرایند کنار گذاشته شوند و ممکن است همه چیز در داده ها قابل مشاهده نباشد (به عنوان مثال ممکن است مراحلی خارج از سیستم انجام شده باشد). با استفاده از مشاهدات خود به عنوان نقطه شروع برای بحث، و همچنین با اجازه دادن به دیگران برای کمک کردن به تفسیر و تعبیر این فرایندها، شما می توانید شروع به ایجاد اعتماد و فرهنگ همکاری ای کنید که به فرایند کاوی کمک میکند تا بتواند رشد کند.
  • هرگونه نتیجه ای را که انتظار می رود یا می خواهید را داشته باشید، با اشتباه نشان دادن داده ها (یا با بیان مواردی که در واقع توسط داده ها پشتیبانی نمی شود). در عوض، مراحلی را که در آماده سازی داده ها و تجزیه و تحلیل معادلات خود انجام داده اید، پیگیری کنید. اگر هر گونه شک و تردیدی در مورد اعتبار یا سوالاتی در مورد مبنای تجزیه و تحلیل شما وجود دارد،همیشه می توانید به عقب برگردید و مشخص کنید، به عنوان مثال، کدام فیلترها به داده ها اعمال شده است تا به این نما از فرایند خاصی که در حال ارائه آن هستید منجر شده.

 

نویسنده: خانم Anne Rozinat
مرجع خبر:

https://fluxicon.com/blog/2017/12/privacy-security-and-ethics-in-process-mining-part-4-establish-a-collaborative-culture/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه
علاقه مندی ها 0