حریم خصوصی ، امنیت و اخلاق در فرآیند استخراج – قسمت ۴: ایجاد یک فرهنگ همکاری

حریم خصوصی ، امنیت و اخلاق در فرآیند استخراج – قسمت ۴: ایجاد یک فرهنگ  همکاری

    این چهارمین و آخرین مقاله ما از مجموعه مقالات ما در مورد حریم خصوصی ، امنیت و اخلاق در فرآیند استخراج است. در اینجا می توانید کلیه مقالات موجود در این مجموعه را پیدا کنید.

شاید مهمترین عنصر در ایجاد یک محیط کار استخراج قبول مسئولیت برای ، ایجاد فرهنگ مشارکتی در سازمان شما باشد. فرآیند استخراج می تواند نقص در فرایندهای شما را بسیار راحت و بسیار شفاف تر از برخی از افراد پیدا کند. بنابراین ، شما باید در تیم خود دارای انواع متخصصان حرفه ای باشید ، مثلاً افرادی حرفه ای که می دانند چگونه مردم را ترغیب می کنند که حقیقت را به یکدیگر بگویند ، (همچنین مقاله ما در مورد معیارهای موفقیت برای فرآیند استخراج را ببینید).

      علاوه بر این ، مراقب باشید که چگونه اهداف پروژه فرایند استخراج خود را تعیین می کنید و سهامداران را به گونه ای درگیر می کنید که مطمئن شوند که دیدگاه آنها شنیده می شود. هدف ایجاد فضایی است که در آن افراد به خاطر اشتباه خود سرزنش نشوند(که فقط منجر به پنهان کردن آنچه انجام می دهند شود و علیه شما کار کنند) ، اما جایی که همه در مسیر اهداف پروژه قرار دارند و در آن جا تجزیه و تحلیل و بهبود فرآیند رخ میدهد، تلاش مشترک است.

انجام دادن:

      قبل از آغاز تجزیه و تحلیل داده ها ، به طور ایده آل با درگیر کردن یک متخصص مربوطه در مرحله اعتبارسنجی داده ها ، کیفیت داده را تأیید کنید (به جلسه اعتبار سنجی داده مراجعه کنید). به این ترتیب ، می توانید در بین مدیران فرآیند اعتماد ایجاد کنید که داده ها منعکس کننده آنچه در واقع اتفاق می افتد است و اطمینان حاصل کنید که درک درستی از آنچه داده ها نشان می دهد ، دارید.

      به صورت مداوم کار کنید و یافته های خود را به عنوان نقطه شروع بحث در هر بار معرفی کنید. به مردم این فرصت را بدهید که توضیح دهند که چرا اتفاقات خاصی رخ می دهد و به آنها اجازه دهید سؤالات دیگری بپرسند (که در دفعه بعدی رخ میدهد). این به بهبود کیفیت و ارتباط تحلیل شما و همچنین افزایش خرید سهامداران فرآیند در نتایج نهایی پروژه کمک خواهد کرد.

انجام ندهید:

به نتیجه گیری توجه کنید. شما هرگز نمی توانید فرض کنید که همه چیز را در مورد روند می دانید. به عنوان مثال ، تیم های کندتر ممکن است موارد دشوار را برطرف کنند ، ممکن است افراد به دلایل خوبی از روند منحرف شوند و ممکن است شما همه چیز را در داده ها مشاهده نکنید (برای مثال ، ممکن است مراحلی وجود داشته باشد که خارج از سیستم انجام می شود). با استفاده مداوم از مشاهدات خود به عنوان نقطه شروع بحث ، و با اجازه دادن افراد برای تفسیر ، می توانید اعتماد سازی را ایجاد کنید و فرهنگ مشارکتی را که برای فرآیند استخراج نیاز به پیشرفت دارد ، ایجاد کنید.

نتیجه گیری را که انتظار دارید ، یا دوست دارید داشته باشید ، با ارائه اطلاعات نادرست به دست نیاورید (یا با بیان چیزهایی که در واقع از داده ها پشتیبانی نمی شوند). در عوض ، مراحلی را که در تهیه داده ها و تجزیه و تحلیل فرآیند استخراج خود برداشته اید ، دنبال کنید. اگر در مورد صحت یا سؤالاتی درباره مبنای تحلیل خود تردید دارید ، همیشه می توانید به عقب برگردید و نشان دهید ، به عنوان مثال ، کدام فیلترها برای داده ها استفاده شده اند تا به نمایه خاص فرآیند مورد نظر خود برسید.

https://fluxicon.com/blog/2017/12/privacy-security-and-ethics-in-process-mining-part-4-establish-a-collaborative-culture/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه
علاقه مندی ها 0